Becoming You - Troye Sivan

Slovenský

Toto je video o platformových topánkách. Aj o iných veciach tiež, ale hlavne o platformových topánkách.

Ako som bol tvorivý, bol som bojazlivý. Bál som sa odmietnutia, neúspechov, bál som sa - „kto tento chalan myslí že je“. Ale pred rokom som podpísal moju nahrávaciu zmluvu a myslel som si, že sa jedného rána zobudím a zrazu budem najlepšou osobou na planéte, so skvelým štýlom a úžasnou hubou. Rýchlo som pochopil, že to až tak ľahko nebude.

Pochopil som, že umenie ktoré si vážim a ľudia, ktorých si vážim nie sú priemerní ľudia, ktorých stretneš na ulici. Môžeš im zobrať peniaze a zobrať ich slávu, a oni roztrhnú odpadové vrece a budú ho nosiť akoby vyšlo z módnej dráhy v Paríži. Stále budú robiť tú neobvyklú vec ktorú buď zbožňuješ buď nenávidíš, ale úprimne, je im jedno čo si myslíš. Umenie je riziko. Keď som toto pochopil, bola to zaujímavá cesta. Som na ceste byť človekom ktorého sa rovnako bojím a zbožňujem. Moje pravé ja.


Pochopil som, že ak chcem urobiť skvelé veci, musím robiť skvelé veci. Ak tie veci znamenajú kričanie do mikrofónu v izbe plnej ľudí vyzerajúc ako úplný idiot, preto že viem, že to bude znieť úžasne na záverečnej skladbe, tak je to o tom. No, toto sa nevzťahuje iba na mňa. Ak to znamená fotiť skvelé fotografie, ktoré tvoji priatelia blahosklonne nazvú „tak tumblr“, je to o tom. Ak je to o spievaní na plné pľúca keď nemáš sluch, tak je to o tom. Ak je to o ukazovaní svojho zadku, preto že vieš že je to pekné, aj keď ťa môžu nazvať štetkou, je to o tom. Ak je to o nosení niečoho čo ti pravdepodobne neleží, ako ženské platformové converse topánky, keď si 19-ročný muž, je to o tom.

Čokoľvek to je, nalieham nech to urobíš. Nenechaj sa dať potlačiť preto, že robíš veci, ktoré sa oni odvždy báli urobiť. Miluj svoje telo, nechaj si myseľ blúdiť, a buď osobou, ktorou si chcel/a odvždy byť.

Život nie je o hľadaní seba
Je o tvorení seba.


_________________________________
translated by Vanja Valent
Language